Семінар-практикум педагогів-організаторів за проблемою «Виховання громадянських цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школи».

28 лют. 2014
28 лютого 2014 року на базі НВК «Ульяновська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1» був проведений семінар-практикум педагогів-організаторів за проблемою «Виховання громадянських цінностей – пріоритетне завдання сучасної української школи».

Громадянське виховання в загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється, спираючись на державну політику в галузі освіти і виховання, ідейне багатство українського народу, його моральні, національні цінності. Школа цілеспрямовано виконує важливе соціальне замовлення суспільства ­– формує громадянина-патріота, здатного розбудовувати суверенну Україну, плекає творчу особистість із високим рівнем інтелектуального і духовного розвитку, здатну забезпечити поступ нації до світової спільноти.

Семінар розпочався з огляду шкільної виставки дитячих робіт, присвяченої 75 річниці утворення Кіровоградської області. Педагог-організатор Русавська В.І. презентувала досвід роботи «Учнівське самоврядування як одна з форм громадянської освіти та виховання». Дуже цікаво та змістовно було проведено засідання учнівського парламенту «Самоврядування як спосіб формування лідерських якостей». За круглим столом учні з’ясовували значення слів «самоврядування» та «лідер», називали лідерські якості, проводили ділову гру «Наш дім», тренінг, будували паркан ідей лідерських цінностей, складали характеристику лідера та закони. З метою формування в учнівської молоді громадянських та патріотичних цінностей, поваги до історичних, культурних традицій Кіровоградщини проведено загальношкільний виховний захід «Кіровоградщина – мій рідний край. Колиска слова і добра.». Семінар закінчився обговоренням заходів та обміном досвіду роботи.