Семінар вчителів світової літератури на тему: «Позакласне читання в шкільному курсі «Світова література».

12 лют. 2014
12 лютого 2014 року на базі Шамраївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар вчителів світової літератури на тему: «Позакласне читання в шкільному курсі «Світова література».

12 лютого  2014  року  на  базі  Шамраївської  загальноосвітньої  школи  І-ІІІ  ступенів  відбувся  семінар  вчителів  світової  літератури  на  тему:  «Позакласне  читання  в  шкільному  курсі  «Світова  література».

Учасникам  семінару  була  представлена  електронна  презентація  навчального  закладу.  Вони  мали  можливість  відвідати  навчальні  кабінети, ознайомитись  із  системою  роботи  школи  і  педагогічного  колективу,  очолюваного  директором  Мартиненко  Валентиною  Остапівною.

Учителі – словесники  стали  учасниками  психологічного  тренінгу  і  першими  відвідувачами  музейної  кімнати  історії  школи.

Організація  та  розвиток  читацької  діяльності  школярів була і залишається провідним  напрямом  роботи  вчителя  літератури  на  уроці  і  в  позаурочний  час.

Своє  бачення  уроку  позакласного  читання  в  середній  і  старшій  школі,  застосування  при  цьому  нових  освітніх  технологій  продемонструвала  колегам   учитель  вищої  категорії  Маланчак  Антоніна  Степанівна.

Учасники  семінару  відвідали  урок  позакласного  читання  в  11 класі  за  повістю – притчею  Річарда  Баха  «Чайка  на  ім'я  Джонатан  Лівінгстон»;  урок  позакласного  читання   у 8  класі  за  творчістю  Рюнеске  Акутагави  «Моє  життя  як  квітка  хагі…»,  а  учні  продемонстрували  знання  історії  країн,  відповідних  культур  і  епох,  в  які  жили  і  творили  письменники.

В  ході  семінару  Антоніна Степанівна  поділилась  досвідом  «Позакласне  читання  як  скарбниця  для  саморозвитку  учнів».

Методичні  рекомендації  семінару   щодо  організації  уроків  позакласного  читання  в  курсі  «Світової  літератури»  будуть  розміщені  на   сторінках   методичного  вісника  відділу  освіти  і  районного  методичного  кабінету  «Освітянська  орбіта».