Семінар-практикум учителів української мови та літератури за проблемою «Формування творчості школяра – основне завдання модернізації змісту мовної та літературної освіти»

7 груд. 2016
07 грудня 2016 року на базі Шамраївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів української мови та літератури за проблемою «Формування творчості школяра – основне завдання модернізації змісту мовної та літературної освіти».

07 грудня 2016 року на базі Шамраївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів української мови та літератури за проблемою «Формування творчості школяра – основне завдання модернізації змісту мовної  та  літературної  освіти».

У роботі семінару взяли участь учителі-словесники  району, які ознайомилися з досвідом роботи колег сільської школи. Зустріли гостей директор Мартиненко В.О., заступники директора з навчальної та виховної роботи Побережець О.В., Животовська Т.К., вчителі української мови та літератури Козовякіна Н.Л., Гаврилюк О.В., які ознайомили з програмою семінару та представили методичний калейдоскоп (матеріали роботи методичного об’єднання гуманітарного циклу, досвід учителів-словесників).

Семінар пройшов за таким планом:

08. 30 – 9.00 – Зустріч  учасників      семінару. Ознайомлення з планом .

09.00 – 09.25 – Хвилинка психолога

(Практичний  психолог – Гончар Т. С.)

09.30-10.15«Розвінчання національного нігілізму, духовної обмеженості героїв твору М. Куліша «Мина Мазайло». Сатиричне викриття бездуховності»(Гаврилюк О. В.)

10.30– 11.15 - Володимир  Підпалий. “Бачиш:між трав зелених…”,”Зимовий етюд”. Щирість почуттів поета.Ідея гуманізму, людяності, бережливого ставлення до природи. Незбагненна краса світу,патріотичні почуття, передані словом. Багатозначність і змістова глибина художніх образів (“Зимовий етюд”)

(Козовякіна Н. Л.)

11.15 – 11.45–  Екскурсія до шкільної музейної  кімнати

11.45 – 12.15 – Презентація досвіду роботи вчителя української мови та літератури Козовякіної Н. Л.

Презентація роботи ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу

12.15-12.30-Підведення підсумків семінару

Цікавими та пізнавальними були проведені уроки української  літератури (вчителі Козовякіна Н.Л., Гаврилюк О.В.,). Визначальними пріоритетами практичної діяльності словесників є особистісно орієнтований підхід, індивідуалізація й диференціація навчання, орієнтація на конкретного учня, його потенційні можливості як партнера, який свідомо здобуває знання, розвиває здібності, набуває досвіду спілкування в діалозі з учителем, однокласниками, аргументовано відстоює власну думку.

Семінар-практикум закінчився самоаналізом та обговоренням відкритих уроків. Отже, стійкий пізнавальний інтерес формується шляхом доцільного поєднання раціонального, ефективного й емоційного в навчанні. Метод асоціації, проблемні ситуації, інтерактивні вправи, ділові ігри, дискусії роблять уроки вчителів української мови та літератури Шамраївської школи цікавими й захоплюючими.

Завідувач  РМК    Зубрейчук Н.Ф.