Заходи стосовно Міжнародного дня рідної мови

20 лют. 2015
Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

З 16 по 20 лютого всі загальноосвітні школи  Ульяновського району проводили заходи стосовно  Міжнародного дня  рідної мови. У рамках циклу заходів проводилися  загальношкільні лінійки «І там, де звучить рідна мова, живе український народ». У шкільних бібліотеках були організовані та оформлені ілюстровані книжкові виставки–знайомства «Перлини української літератури», «Мова – духовний скарб народу», «Невмирущі скарби української мови», «Відгомін барвистої мови», «Нетлінний скарб – українська  книга».

Про мову – духовний скарб нації, про те, що це - не просто засіб людського спілкування, про те, що вона живе в наших серцях - йшла мова під час проведення історичного уроку «Квітни мово, наша рідна», уроку-аукціону «Пізнаємо нашу мову» , прес-огляду «Дивна таїна мелодії слова», вечору народної мудрості «Дзвенить струмочком рідна мова», конкурсу віршів «Жива криничка поезії».

Залюбки учні взяли участь у мовних іграх та  конкурсах. Інтерес та пошану до української мови викликали свято «Невичерпне джерело», літературно-музична композиція «Оновлена земля шанує Кобзаря», літературно-музична година «Співаємо шевченківські рядки».

Великий успіх серед молодших школярів  мали мовна гра «Рідна мова в іграх, віршах і загадках», цикл пізнавальних бесід «Життєдайна українська мова».