Проведений семінар-практикум учителів української мови та літертури «Текстоцентричний підхід до вивчення рідної мови»

15 жовт. 2014
15 жовтня 2014 року на базі Ульяновського НВК №2 був проведений семінар-практикум учителів української мови та літертури «Текстоцентричний підхід до вивчення рідної мови». Розпочався семінар презентацією Ульяновського НВК №2, яку представив директор школи Чучаєв О.В. Вчителька української мови та літератури Загальська І.П. поділилася досвідом роботи ШМО гуманітарного циклу, результативністю роботи вчителів та учнів, а практичний психолог Макарюк А.І. провела тренінг.

На сучасному етапі викладання української мови в школі головним є виховання особи, яка прагне до максимальної реалізації своїх можливостей, відкритої для сприйняття нового досвіду, здатної на усвідомлений  і відповідальний вибір в різних життєвих ситуаціях, особи, яка вільно володіє мовою, уміє спілкуватися з різними людьми в різних життєвих ситуаціях, відчуваючи себе при цьому комфортно і впевнено. Щоб виховати таку особу, перш за все необхідно навчити учня вирішувати мовними засобами ті або інші комунікативні завдання в різних сферах і ситуаціях спілкування, тобто сформувати у нього комунікативну компетенцію.

Оптимальне  вирішення завдань формування комунікативної та мовної компетентності учнівської молоді забезпечується шляхом впровадження текстоцентричного підходу до  організації освітньої взаємодії вчителя та учня.

15 жовтня 2014 року на базі Ульяновського НВК №2 був проведений семінар-практикум учителів української мови та літертури «Текстоцентричний підхід до вивчення рідної мови». Розпочався семінар презентацією Ульяновського НВК №2, яку представив директор школи Чучаєв О.В.  Вчителька української мови та літератури Загальська І.П. поділилася досвідом роботи ШМО гуманітарного циклу, результативністю роботи вчителів та учнів, а практичний психолог Макарюк А.І. провела тренінг.

Філологи загальноосвітніх шкіл району відвідали уроки української мови у 6 та 8 класах (вчителі – Загальська І.П., Рубчинська Н.В.), метою яких є формування комунікативної компетенції учнів через роботу з текстом.

Ірина Петрівна Загальська та Олександр Володимирович Чучаєв поділилися досвідом роботи з учнями в Малій академії наук. Семінар-практикум закінчився обговоренням відкритих уроків з мови та наданням методичних рекомендацій.

Отже, текстоцентричний підхід – необхідна умова досягнення нової якості освіти, головним змістом якої є розвиток інтелектуальних умінь і навичок, формування особистісних  якостей школярів.