Cемінар-практикум учителів української мови та літератури

23 квіт. 2014
23 квітня 2014 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Кам’яний Брід пройшов семінар-практикум учителів української мови та літератури «Інноваційні аспекти розвивального навчання, спрямованого на підвищення культури усного і писемного мовлення школярів».

P { margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); text-align: left; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: "Times New Roman"; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: "Times New Roman"; font-size: 12pt; }

У роботі семінару взяли участь учителі-словесники району, які ознайомилися з досвідом роботи колег сільської школи. Зустріли гостей директор Цумарева Л.В., заступники директора з навчальної роботи Сіденко С.Д. та з виховної роботи Гілевич Л.І., які ознайомили з програмою семінару та представили методичний калейдоскоп (презентацію роботи за проблемою школи).

Авторську презентацію стосовно теми семінару представила спеціаліст І категорії, учитель української мови та літератури Сіденко Л.А. Вчителька володіє методикою сучасного уроку, ефективно використовує інтерактивні технології, зорієнтовані на створення ситуації успіху.

Цікавим та пізнавальним був проведений урок розвитку зв’язного мовлення у 8 класі «Усний твір-опис пам’ятки історії і культури за картиною в публіцистичному стилі»(вч. Сіденко Л.А.). Не менш цікавою була літературно-музична композиція, присвячена О.П.Довженку «Така вже доля нам судилась».

Семінар-практикум закінчився самоаналізом та обговоренням відкритого уроку та виховного заходу.

Отже, інноваційні аспекти підвищення мовної культури та грамотності учнів формуються шляхом доцільного поєднання раціонального, ефективного й емоційного в навчанні.

В.О.Сухомлинський говорив, що в школі повинна бути передусім мовна культура, сказане чи написане неправильно має звучати не тільки для вчителя, але й для школяра.

Від майстерності вчителя, його педагогічного досвіду і психологічного настрою залежить, чи зможе він використати такі методи і форми роботи з учнями, за яких у них сформуються сталі позитивні мотиви для набуття знань, умінь і навичок, виникнуть інтелектуальні інтереси.