Семінар-практикум вчителів української мови та літератури

16 лист. 2012

На сучасному етапі реформування школи провідне місце належить науковим дослідженням, творчому пошуку учителів, що підвищує ефективність і якість навчально-виховного процесу. Водночас духовне відродження суспільства вимагає конкретних змін у діяльності шкіл, які викликані необхідністю формування активної, творчої особистості, що на відміну від людини-вихованця, здатна самостійно мислити, генерувати нові ідеї, приймати сміливі, нестандартні рішення.

Тож 16 листопада 2012 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Лозувата був проведений семінар-практикум за темою «Технології розвитку літературно-творчих здібностей на уроках української мови та літератури». Семінар розпочали з презентацій роботи кабінету української мови та літератури (керівник Ковбасюк В.В.), методичного об’єднання гуманітарного циклу(керівник Плутар О.В.). Вчителі-словесники розповіли про те, що найефективнішими є ті уроки української мови та літератури, на яких використовують різноманітні форми роботи, збагачують їх знахідками своїх творчих шукань. Поділилися також досвідом роботи щодо ігрових елементів як засобу підвищення інтересу до рідної мови та літератури та представили «Ігровий калейдоскоп на уроках мови та літератури». Було показано, що у процесі гри в учнів виробляється звичка зосереджуватися, самостійно думати, розвивати увагу. Захопившись грою, діти не помічають, що навчаються, до активної діяльності залучаються навіть найпасивніші учні.

Отже, система дій у грі виступає як мета пізнання і стає безпосереднім змістом свідомості школяра.

Учасники семінару мали змогу подивитися виховний захід «Свято проводів осені», на якому були представлені звичаї та традиції українського народу.

Семінар закінчився обговоренням і виробленням рекомендацій. Адже педагогічний пошук учителя-практика має завжди спиратися на досягнення сучасних навчальних технологій, спрямованих на розвиток творчих сил, здібностей та нахилів особистості.Головним у навчальному процесі стає переорієнтація з пасивних форм навчання в активну творчу працю як учнів, так і вчителів, а це неможливо зробити без розвитку логічного мислення дітей.