Семінар-практикум «Проектування інформаційного середовища Благовіщенського НВК №2"

10 бер. 2017
10 березня 2017 року на базі Благовіщенського НВК №2 було організовано та проведено семінар-практикум «Проектування інформаційного середовища Благовіщенського НВК №2».

10 березня 2017 року на базі Благовіщенського НВК №2 було організовано та проведено семінар-практикум «Проектування інформаційного середовища  Благовіщенського НВК №2».

Мета заходу:

         розкриття особливостей формування та функціонування інформаційно-освітнього простору школи;

         обмін досвідом використання комп’ютерних технологій у практиці роботи педагогічних працівників;

         з’ясування впливу рівня інформаційної культури педагогів та учнів на підвищення якості освітнього процесу в школі;

         визначення ефективних шляхів реалізації провідних науково-методичних проблем школи і району.

Напрацюваннями та перспективами розв’язання даних проблем поділилися педагоги: Чучаєв О.В., Лошатинська Т.І., голова шкільного парламенту Паламарчук Ольга, шкільний бібліотекар Петухова М.О., учні-переможці МАНУМ.

План проведення:

1.Організаційно-методичне забезпечення інноваційної культури та професіоналізму вчителя в умовах інформаційного освітнього середовища.

Презентація сайту НВК. (Лошатинська Т.І.,ЗДНВР)

2. Майстер-клас «Інформаційні технології в педагогічній діяльності.

(Чучаєв О.В., директор НВК)

3.  Роль самоосвіти педагогічного працівника у формуванні власної інформативної компетентності. Презентація власних  блогів ( заступник ЗДНВР – Лошатинська Т.І., Шевченко Н.П; педагог-організатор Шпак К.К.,  Паламарчук Ольга, голова шкільного парламенту).

4. Шкільна бібліотека – інформаційний та науковий центр навчального закладу.  Інформаційно-комунікаційні технології в роботі шкільної бібліотеки. (бібліотекар Петухова М.О.)

5.  Вплив інформаційних технологій на організацію проектно-дослідницької діяльності учнів на уроках та в позанавчальній роботі Презентація робіт учнів-переможців МАНУМ Маліновська Марія, Пугач Вікторія).

6.  Підсумки проведення семінару-практикуму.  Прийняття рекомендацій.

Було прийнято рекомендації семінару-практикуму, покликані забезпечити вдосконалення та розвиток освітнього середовища школи як необхідної умови підвищення якості сучасного навчально-виховного процесу:

1.      Продовжити роботу педагогічних  колективів району над формуванням інформаційного освітнього середовища навчального закладу.

2.      Адміністрації шкіл:

       Постійно дбати про покращення технічного оснащення закладу сучасними інформаційно-комунікаційними засобами навчання;

       Підвищувати якість навчання та виховання учнів шляхом вільного доступу учнів та педагогічних працівників до високоякісних освітніх електронних бібліотек, навчальних матеріалів, навчально-методичних комплексів, цифрових інформаційних ресурсів;

       Урізноманітнити проведення інноваційних форм методичної роботи в школі по формуванню інформаційної культури педагогічних працівників;

       Забезпечити високу інформаційну насиченість змісту науково-методичної роботи в школі, залучаючи педагогів до участі у мережевій інтернет-спільноті педагогів району,області;

       Сприяти вдосконаленню системи управління закладом освіти шляхом впровадження автоматизованої системи управління з використанням сучасних мережевих технологій;

       Дбати про забезпечення школи новими навчально-комп’ютерними комплексами з метою ефективного впровадження Державних стандартів освіти;

       Наповнювати новими матеріалами віртуальний методичний кабінет школи  з метою організаційно-методичного забезпечення професійної підготовки вчителів в умовах інформаційного освітнього середовища.

4.      Усім педагогічним працівникам школи:

  Продовжити широке впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес;

  Брати активну участь у проведенні семінарів, тренінгів, вебінарів, дистанційних курсів з метою підвищення своєї інформаційної компетентності в міжатестаційний період;

  Продовжувати створення власних мультимедійних презентацій, електронних засобів навчального призначення, методичних посібників та збірників, електронних портфоліо;

  Постійно дбати про інформаційне наповнення  освітнього середовища, Web-сайту школи матеріалами з власного досвіду роботи.

5.       Презентувати кращий досвід педагогічних працівників школи з проблем результативності роботи з розвитку якісної освіти в інформаційному освітньому просторі на серпневій педагогічній виставці.